preloader

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi; Marka iletişiminde önemli yer tutan sosyal medya kanalları, çift yönlü iletişim için ciddi bir potansiyele sahiptir ve bu potansiyeli iyi değerlendirmek için profesyonel destek almak doğru bir seçimdir.

Bizde bu doğrultuda düzenli paylaşımlar ile kurumsal hesaplarınızın sosyal medyada aktif olmasını ve bu sayede daha fazla potansiyel müşterinin size ulaşmasını sağlıyoruz. Sosyal medya hesaplarınızda yapılan yorumlara ve direkt mesajlara hızlı bir şekilde cevap vererek marka itibarınızı üst kademeye çıkartıyoruz.

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Sosyal Medya; yaşadığımız dijital çağda küçük veya büyük tüm işletmeler hedef kitleleriyle iletişim kurmak, markalarını tanıtmak ve 7/24 ulaşılabilir olmak için sosyal medya mecralarında doğru bir sosyal medya ile aktif rol almak zorundalar. Sosyal medya hesabı olan herkesin kendini sosyal medya uzmanı zannettiği bu dönemde işletme hesaplarınızın yönetimini mutlaka bu işin uzmanlarına bırakmalısınız.

Sosyal Medya Yönetim Adımları

Öncelikle markanızın analizini çıkartıp size sunuyoruz. Daha sonra rakiplerinizin analizini yaparak hedeflerinizi belirliyoruz ve potansiyel müşteri kitleniz ile markanızı sosyal medyada buluşturuyoruz.

Sosyal Medya Stratejisi

Tüm analizlerinizi çıkarttıktan sonra markanıza özel bir yol haritası çıkartarak, onayınıza sunuyoruz.
Doğru hedef kitleye, trendlere göre içerik hazırlarken öncesinde belirlenmiş kararlara göre hareket edip markayı mevcut durumundan daha yukarılara taşımak için çalışıyoruz.

Sosyal Medya İçerik Planlaması

Düzenli içerik için aylık plan ve program çalışmaları yapıyoruz. Kampanyalar düzenliyor, etkileşimi arttırır markanızın hedef kiteleye ulaşmasını sağlıyoruz.

Sosyal Medya İçeriklerin Periyodik Paylaşımı

Karşılıklı onay sürecinden sonra periyodik paylaşımlar ile markanızı hedef kitlesi ile buluşturuyoruz.

Sosyal Medya Moderasyon

Sosyal Medya Moderasyon süreci, sayfalarınıza gelen yorumlar ile etkileşime geçmek, mesajları yanıtlamak ve gerekli olduğu durumlarda kriz yönetimini içermektedir.  Doğru şekilde yapılan sosyal medya moderasyonu marka bağlılığı ve bilinirliği sağlar.

Sosyal Medya Raporlama

Sosyal medya işleyişinde hazırladığımız aylık raporlar tüm sürecin sağlaması niteliğindedir. Aylık olarak hazırlanan sosyal medya raporları ile yapılan tüm bu çalışmalarda elde edilen sonuçlar değerlendirilip marka başarısını artırmak için önümüzdeki planların bu raporlamalara göre yapılması gerektiğini anlatır.