Dijital Marka Yönetimi

Dijital Marka Yönetimi

Dijital marka yönetimi; çok kanallı marka yönetiminin bir parçası olarak, markanın pozisyonunu belirlemek ve hedeflerini ortaya koymak için kullanılan dijital kanal ve öğelerin bütünüdür.
Buradaki temel hedef, bu kanallarla marka veya tüketiciyi birbirine bağlamaktır. Bizde markanızın dijital dünyadaki sesi oluyoruz.

İçerik Yönetimi

Markanızın dijitalde sesi olacak içerikler üretip potansiyel müşterilerinize en etkili yoldan ulaştırıyoruz.

Planlama

Hedeflerinize ulaşmak için gerekli olan tüm çalışmaları planlıyor ve başarı yolundaki adımlarınızı planlıyoruz.

illustration14
Dijital Marka Yönetim

Dijital Marka Yönetimi Nasıl Yapılır

Markalar kendilerini ifade ettikleri ölçüde var olurlar. Dijital marka yönetimi stratejisi oluşturulurken müşteri profili, marka değeri, etki alanı gibi farklı etkenlere dikkat edilmelidir. Her markanın stratejisi kendine özgü olmalıdır.

Analiz her şeye başlamadan önce yapılması gereken en önemli şeydir. Markanın dijital konumunun analiz edilmesi gerekir. Sosyal medya kanallarındaki etkisi, kullanıcılar tarafından ne kadar bilindiği, içerik analizi gibi analizlerin yapılması ortaya belli bir profil çıkartacaktır.

Mevcut dijital konum ortaya konduktan sonra markanın ihtiyacı olan dijital pazarlama atakları yapılmalıdır. Markanın dijital dünyada eksiklikleri varsa bu eksiklikler tamamlanmalıdır. Marka hakkında dijital kanallarda çıkan haberler kontrol edilmelidir. Marka dijitalde nasıl görünüyor net olarak anlaşılmalıdır. Marka vizyonuna uygun bir imaj oluşturulmalıdır.

Dijital Marka Yönetimi Neden Gereklidir

Dijital dünya oldukça hızlı ve dinamiktir. Bu platformlarda markların varlığını ortaya koyması özel çalışmalar gerektirir. Dijital pazarlama yöntemlerini kullanmak tabi ki gereklidir. Ancak dijital dünyadaki marka hareketlerini de analiz etmek önemlidir.

İçerik pazarlamasının geri dönüşlerine göre yeni içerikler oluşturulmalıdır. Markanın adından nasıl söz edildiği çok önemlidir. Herhangi bir içerik paylaşımında kullanıcıların kötü yorumları varsa hemen bu sorunlar çözülmelidir. Dijitalde kötü etiket çabuk yayılır. Bu nedenle tüm dijital platformlarda kullanıcılarla olumlu bir iletişim halinde olmak gerekir.

Dijital marka yönetimi olmadan bunların hiçbiri planlanamaz. Dijital pazarlama yöntemleri de karşılığını bulmaz. Yapılan tüm olumlu şeyler bir tek olumsuz yorum ile zedelenebilir. Markanın sürdürülebilir bir dijital akışı olmalıdır. Sosyal medyada markanın aktifliği her zaman olumlu algılanmalıdır. Markanın bilinirliğinin olumlu yönde gelişmesi için dijital marka yönetimine önem verilmesi gereklidir.

Kampanyalar

Marka bilinirliğinizi arttıracak, sizi binlerce kitleye ulaştıracak ve web sitenize trafik sağlayacak kampanyalar hazırlıyor ve yürütüyoruz.

Strateji

İletişim diliniz ve pazarlama politikanızı belirleyecek, müşterinizle aranızda bağ kurmanızı ve sürekliliğinizi sağlamayacak olan doğru stratejidir. Markanız için stratejiler geliştiriyoruz.

Reklam Yönetimi

Uygun mecralarda doğru hedef kitleye ulaşmak ve bütçeyi en verimli şekilde kullanmak için markanıza özel reklam yönetimi yapıyoruz.

Raporlama

Kampanyalar, içerikler ve reklamlarınızla ilgili detaylı raporlar hazırlıyoruz.

Sizde Dijital Dünyada Markanızı Yükseltmek İstiyorsanız Bize Ulaşın!


İletişim

AllEscort
×   Canlı Destek